Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podrobnější info

10. 11. 2007
Nezadržitelně se blíží doba, kdy vyrazíme na pořádné noční řádění do diskoték a útulných nočních barů. Ehm, tedy blíží se doba, kdy toto budeme moci dopřát svým postavičkám ve hře The Sims 2. Ano, přesně tak, vývojáři z Maxisu již dokončují práce na druhém datadisku pro The Sims 2, který ponese název Nightlife. My jsme se nedávno zúčastnili prezentace v pražském hotelu Marriott, kde nám představil hru přímo producent Tim LeTourneau z Maxisu.

Hlavním tématem a zároveň největším lákadlem Nightlife budou aktivity spojené s nočním životem. Ať již návštěvy zmíněných klubů, barů a všelijakých jiných podniků sloužících k pobavení simů nebo poněkud bizarní přítomnost „upír-simů“, kteří se budou proměňovat v netopýry a strašit nebohé obyvatele sousedství. Autoři postavám nyní umožní dělat věc, o níž se jim doposud ani nezdálo – budou moci randit a flirtovat o sto šest (někteří po tom budou dokonce, díky nové aspiraci, toužit dnem i nocí). K tomu jim poslouží podniky, kam se budou moci vypravit svým vlastním automobilem. Nyní se ale na jednotlivé novinky Nočního života (Nightlife) podíváme pěkně pod drobnohledem.

 Rušný život v klubech
Veškerá noční aktivita se odehrává v novém sousedství (chcete-li městě) nazvaném Downtown. Skalním fanouškům Sims série se nyní jistě vybaví datadisk prvního dílu Hot Date, který simy zavedl právě do tohoto města plného restaurací, obchodů a různých nočních podniků. Downtown v The Sims 2 je o poznání propracovanější, nabízí simům mnohem více možností k zábavě a netřeba dodávat, že je kompletně trojrozměrný. Ve městě zábavy jsou k dispozici zajímavá místa k návštěvě. Nechybí mezi nimi ani kombinované pozemky typu taneční klub v přízemí s luxusní restaurací v druhém patře.

 


TIP: kliknutím na velkou verzi screenshotu se dostanete na následující obrázek

 
Kluby v noci ožívají neonovými zářemi a laserovými efekty. Vizuální zpracování těchto míst je velmi detailně propracováno a na první pohled je zřejmá odlišnost od klasických místností v Sims 2. Zejména díky přítomnosti laserového osvětlení nad tanečním parketem, ale také novým tapetám s výraznými barvami. Kluby je možné libovolně upravovat dle svých představ, dokonce i takové detaily jako barvu osvětlení nástěnné lampy, jejíž barevná záře efektně dokresluje atmosféru dané místnosti.

V diskotékách vybavených parketem řádí DJ se svou výbavou. Také se zde vyskytuje speciální taneční objekt „Electro Dance Sphere“. Jedná se o přístroj spíše připomínající nějaké zařízení ve sci-fi stylu. Slouží ale k velmi adrenalinovému tanci. Když postavička vleze do tohoto podivného zařízení, dojde k intenzivnímu otáčení vnitřního soukruží všemi směry. Pěkně zpracovanou animaci doprovází přeskakování blesků mezi jednotlivými kovovými prstenci.

 Randění
Noční kluby, diskotéky a restaurace simové navštěvují mimojiné proto, aby zde sváděli přítomné protějšky. Uspějí-li s oslovením protějšku a nejsou odmítnuti hned zpočátku, tak jste jakožto hráč postaven před nelehký úkol – dovést rande do zdárného konce. Rande probíhá podobně jako například oslava narozenin, tedy s časovým omezením a průběžným hodnocením. Během této doby musíte co nejlépe zapůsobit na partnera a to ať již přirozeným simským šarmem nebo pořádným balíkem simoleonů šustících ve vaší kapse.

 


V barech působí NPC postavy, jako třeba dohazovači schůzek, kteří vám za peníze zařídí vysněné rande (třeba i s osobou, která vás již párkrát odmítla). Noční můrou pro randící je všudypřítomná postarší dáma „Crumplebottom”, která svou kabelkou velmi ráda profackovává přítomné randící simy.

V souvislosti s randěním se ve hře objeví i nové interakce jako flirtování u jídla, ujídání jídla z cizího talíře či ošplouchnutí sima vodou do tváře. Neméně užitečná je přítomnost malého osobního inventáře. Ten slouží k uchovávání menších objektů, kterými můžete obdarovávat jiné simy. Randění se nevyhne ani věkovému období teenagerů a mladých simů. Při romantické večeři v luxusní restauraci bude vašim simům chutnat spousta nových jídel (některá z nich je možné připravovat i doma). Během večeře můžete spřátelený pár klidně zasnoubit.
 

 Jé, já mám sim-fáro!
Poměrně zásadní změnu přináší Nightlife v oblasti automobilů. Ty byly ve hře doposud pouze na přepravu do práce či obchodních zón. Nyní si ovšem simové mohou koupit vlastní auto. Nejedná se ale jen tak o nějakou drobnou ozdobu do garáže - auta velice zpříjemňují cestování. Již není nutné při každém přesunu mezi jednotlivými pozemky volat taxi telefonem a čekat na jeho příjezd. Jednoduše si můžete svévolně autem cestovat, kdy se vám chce. Kromě toho, že auto slouží k cestování, je i velkým pomocníkem při svádění - v autě se simové mohou líbat a dokonce i milovat. Na výběr je z pěti druhů aut: Hatchback, Pickup, Sedan, Minivan a Sportscar, přičemž každé je dostupné v několika barevných variacích.

S auty logicky souvisejí také některá nová přání simů, kteří například touží vlastnit krásné červené sportovní fáro, aby vzbuzovali větší pozornost než doposud se svým oprýskaným pickupem. Škoda, že není počítáno s možností tuningu aut, početná komunita by si jistě vyhrála. Třeba si Maxis tuto možnost schovává do některého z dalších datadisků – třeba Sims 2: Tune your own car :)

 


 Třeste se, přichází upíři!
Z přítomnosti upírů ve hře se jistě zaradují spíše temněji orientovaní hráči, kteří si doposud libovali v utápění simů v bazénu bez schůdků či oslavovali přítomnost „zombie-simů“, které přinesla Univerzita. Z počátku je v Downtownu sice pouze jeden upír, ovšem stačí jeden jediný polibek a z vašeho sima se stane také upír. Jistě si dovedete představit, že počet upírů ve městě okamžitě narůstá geometrickou řadou. Upíry poznáte podle nápadných tesáků a vybledlé barvy kůže. Liší se nejen vzhledem, ale také jiným stylem života – denní světlo je pro ně smrtelné, spí v rakvi a velice rádi straší ostatní.

V noci upíři vyráží do ulic pod rouškou tmy strašit, mohou se totiž kdykoliv proměnit v netopýra. Díky tomu mohou létat přes jiné objekty a nerušeně se pohybovat po domech. Rádi také straší návštěvy, které zaujme rakev, v níž upír přes den zrovna spí. Zvědavého sima, který se rozhodne do rakve nakouknout, vyděsí. Ulehávání a vstávání upíra z rakve, stejně jako strašení návštěv, doprovází povedené animace.
 

 Karaoke, poker, foto kabinka…
Podle oficiálních informací má datadisk obsahovat něco málo přes 125 nových objektů. Většinu z nich ovšem tvoří nové dekorativní objekty nočních klubů včetně tapet či podlah. Ale i tak lze očekávat několik nových objektů do domácnosti simů. Zcela jistě přibudou objekty jako systém laserového osvětlení, foto kabinka, bowlingová dráha, zařízení pro DJe, pokerový stůl, garážová vrata, taneční parket nebo karaoke.

Univerzitní datadisk vnesl do hry hudební nástroje, na které mohou simové hrát, přičemž se postupně zlepšují jejich zkušenosti, na základě čehož dokáží zahrát lepší a lepší melodie. Na stejném principu je založeno karaoke v Nightlife. Většina klubů či barů je vybavena karaoke zařízením, na němž si zazpívají jak jednotlivci, tak skupiny. Karaoke si velmi oblíbil producent Tim LeTourneau, který jej dokonce označil za svou nejoblíbenější věc tohoto datadisku. Představte si totálně falešného sima bez rytmu, zpívajícího se svou partnerkou, která je v porovnání s ním úplná pěvecká celebrita. Doplňte to originálními zvuky, které jsou pochopitelně v jazyku simů – simštině. A o zábavu je postaráno – karaoke výstupy působí nádherně komicky a jistě se u nich každý hráč královsky pobaví.

 V nočních podnicích nechybí ani speciální stoly určené k hraní pokeru. Zřejmě půjde o obdobu šachů přítomných v základních Sims 2. Tedy o objekt určený k uspokojení potřeby zábava a zlepšování logiky. Zatím není jasné, zda bude možné hrát poker o peníze, ale vyloučené to není. Dalším zajímavým objektem je fotokabinka. V ní, jak název napovídá, pořídíte fotografii vašeho sima. Tu je následně možné pověsit na stěnu nebo ji darovat svým blízkým (pomocí již zmíněného inventáře).

 Šestý smysl
K základním aspiracím přítomným nyní ve hře přibude další, již šestá – aspirace po zábavě. Je možné, že v české verzi bude tato aspirace nazvána nějak jinak. Podstatný je ovšem její význam. Sim s touto aspirací má přání a obavy často spojené se zábavou. Chce často randit, navštěvovat každou chvíli kluby, touží po vlastním sporťáku… Přibudou pochopitelně i nějaké nové objekty do skupiny „odměny za aspiraci“. Zatím o nich ale nikde nebyla řeč. Necháme se překvapit…

Grafická stránka hry nedoznala změn. Kdo by také u datadisku nějaké změny v grafice očekával? Ovšem jedna drobná a poměrně příjemná změna zde přeci jen je. Efekt zobrazení okolního prostředí vašeho domu. Již tedy nezažijete vždy stejný pohled na zelenou louku v dáli, splývající s oblohou. Jednoduše uvidíte přesně takové okolí, jaké vidíte v pohledu na celé sousedství. Je nutné počítat s vyššími hardwarovými nároky, protože se vykreslují přilehlé domy. Tento efekt je volitelný, lze jej tedy kdykoli vypnout či zapnout. Zvýšené nároky lze očekávat i u nočních klubů, v případě většího počtu simů. Náročnost by ale neměla být nikterak vyšší než u Univerzity.

 

 


další obrázky z této hry najdete v sekci screenshotů
 

Skalní hráče Sims 2 jistě potěší i drobné inovace v podobě možnosti stavby gaučů do různých tvarů (např. do tvaru písmene „O“ nebo „L“). Nebo nějaké ty nové oblečky vesměs tématicky stylizované stejným směrem jako celý datadisk – k zábavě. I stavitelský mód se dočká drobných novinek, jako třeba možnosti stavět šikmé stěny bazénů či věcí spojených s výstavbou garáží pro sim-fára. Podle některých informací budou dokonce přímo v Downtownu na prodej obecní pozemky. Takže bude možné bydlet přímo v rušném centru zábavy.

zdroj:game.tiscali.cz